Hullult rikaste aasialaste film: Varjatud sümbolism Mahjongi mängu kohta

Põhistrateegia

2021-09-15

Mahjong on mäng, mis on sügavalt juurdunud Vana -Hiina kultuuris. Seetõttu, kui režissöörid tegid iidse Aasia teemaga filmi, lisasid nad stseeni, mis enamiku mängijate jaoks kõlaks. Siiski oleksite sümboolikast ilma jäänud, kui te ei tea, kuidas Mahjongi mängida. Enne selle lehe lugemise jätkamist vaadake kindlasti filmi. Me ei vihkaks teie jaoks eepilist stseeni rikkuda, kui murrame mahahh rikaste aasialaste Mahjongi stseeni.  

Hullult rikaste aasialaste film: Varjatud sümbolism Mahjongi mängu kohta

Mahjongi ajalugu 

Mäng sai alguse Hiinast, enne kui see levis üle kogu Aasia piirkonna. Mahjongi mängivate kogukondade andmed pärinevad juba aastast 1927. Mängus võistlevad mängijad, et moodustada kolme või nelja sobiva plaadi seeria. Tunnustatud Hiina filosoofi Mao Zedongi sõnul on mahjong ideaalne vahend juhuse ja vajaduse seose mõistmiseks. Üllataval kombel pole hullumeelsete rikaste aasialaste film esimene, mis Mahjongi stseeni kasutab. Teised mängule viidatud filmid on "The Joy Luck Club" ja telesari "Fresh Off the Boat".

Mahjongi võidu võti

Iga mängija saab 13 plaati, millel on märgistus ühel näol, ja mängu võitmiseks saab noppida 14. plaadi. Eesmärk on saada plaatide seeria sobivate numbrite või numbritega, mis järgnevad üksteisele. Kui proovite komplekti kokku panna, teeb sama ka teie vastane, kes üritab teie setti murda. Mängu võitnud komplektid on nimetatud järgmiselt:

  • Chow: Sama masti kolm järjestikust numbrit
  • Pong: Komplekt, mis koosneb kolmest identsest plaadist
  • Silm: Paar identset plaati

Mahjongi stseen hullult rikaste aasialaste seas

Filmis toob Aasia põliselaniku poeg Nick koju Aasia -Ameerika päritolu kihlatu Rachel Chu. Tema ema Eleanor ei kiida Rachaeli heaks pärast seda, kui sai teada, et Rachaeli ema põgenes Hiinast Ameerikasse elama. 

Eleanor ja Rachel kohtuvad kogukonna Mahjongi salongis. Kuumal hetkel, mis on täis pinget ja emotsioone, hakkavad nad vestluse ajal mängu mängima.

Mängu algus

Eleanor istub mängu alguses idas ja saab diileri positsiooni, Rachel aga läänes. Külgede nimetamine järgib Ameerika ja Aasia vahelise kompassi esmaseid suundi ja sümboolikat. 

Varajane juht

Eleanor saavutab oma esimese "pongi" komplekti mängu alguses, näidates rohkem kogemusi. Kuid enne filmi näidatakse publikule, et Rachel on mänguteooria ekspert. Sellisena saab ta mängu võitmiseks kavandada pikaajalise strateegia. 

Mängu edenedes jätkavad Rachel ja Eleanor vestlust. Ta paljastab, et Nick tegi talle abieluettepaneku ja oli valmis kõik maha jätma. Samal ajal joonistab Rachel võidu jaoks kõige olulisema plaadi. Sündmuste keerdudes kallutaks sama plaat mängu Eleanori kasuks. Siin on sümboolika selge; Plaat tähistab Nicki, kes on mõlemale daamile hädavajalik, ja Rachelil on ülekaal.  

Krundi keerdumine

Kuigi Rachaelil on võiduplaat, teeb ta voltimise ja laseb Eleanoril võita. See on veel üks sümboolne tegevus. See kujutab endast tema otsust Nicki ettepanekust tagasi lükata. Mänguteooriaeksperdina nägi ta abieluettepaneku läbisaamisest võitu. Kui Nick temaga abielluks, kaotaks ta oma pere ja ema, armastuse. Kui Nick peaks ta Eleanori pärast lahkuma, pahandaks ta emaga kogu oma elu. Seetõttu otsustas Rachel oma huvides ettepanekust keelduda. 

Järeldus

Racheli ja Eleanori vahelise mängu sümboolika lisab stseenile sügavust. Kuid isegi teadmata kuidas mängida mahjongit, stseen on endiselt eepiline. Kui olete filmi juba vaadanud, annab see selgitus loodetavasti teile parema ülevaate sellest, millega režissöörid Mahjongi stseeni salvestades sõitsid.

Mille poolest Hiina Mahjong erineb Jaapani Mahjongist
2021-12-15