Mahjong ametlikud reeglid

Hiina populaarne mäng Mahjong on osavusmäng, mis põhineb plaatide komplektil. Erinevate mänguosade ja punktimehhanismiga on erinevad piirkondlikud variatsioonid. Põhireeglid on enamiku variantide puhul samad. Peamine eesmärk on koguda plaatide komplekte ja koguda kõige rohkem punkte. Mängijad valivad ja loobuvad erineva kujundusega paladest, kuni nad loovad täieliku kombinatsiooni. Terves Mahjongi komplektis on 144 plaati, millel on 3 ülikonda, st täpid, tähemärgid ja bambus. Iga ülikond koosneb plaatidest numbritega 1-9, iga plaadi jaoks on komplekt neli. Seal on kaks aukaart - draakon (punane, valge ja roheline) ja tuuled (ida, lääs, lõuna ja põhja).

Kuidas mäng voolabMahjong KäsiHinded ja arveldamineSisseost
Kuidas mäng voolab

Kuidas mäng voolab

Iga võistleja alustab 13 klotsi komplektiga. Igat tüüpi aukuplaatide komplekt on neli. Lisaks on 4 lille- ja 4 hooajaplaati. Kui mängija võtab tuult, alustab idapoolne mäng mängu, valides seinast ühe plaadi. Seejärel toimub mängijate poolt plaatide kogumise vastupäeva pööre, kui nad loobuvad igast pöördest ühe plaadi. Mängija võib kongi või poni stsenaariumi korral nõuda teise mängija ärajäetud plaatide kasutamist ja sellisel juhul kaotab mängija, kes loobub, oma ringi pöörde. Mängijad peaksid igal ajahetkel hoidma 13 plaati, kuni Mahjongi käsi (14 plaadiga) välja kuulutatakse.

Kuidas mäng voolab
Mahjong Käsi

Mahjong Käsi

Käsi koosneb 4 või 3 klotsi komplektist ja paarist. Pong on sama ülikonna kolmik, samas kui Kong on sama ülikonna nelik. Samuti on olemas Chow - sirge sama ülikond. Kui kaks mängijat nõuavad klotside sattumist juhuslikult, saab klipp kõige vahetumad. Visatud plaatide nõudmine pole alati mõttekas. Komplektidel, mis tuleb veel kuulutada Mahjongiks, on suurem väärtus, kui deklareeritud seab. Minipunktide abil saadud väärtuse leidmiseks arvutatakse paar ja komplekt kõigepealt. Mahjongile helistamine tuleb koos minipunktidega ja nende punktide väärtus erineb mängureeglitest.

Mahjong Käsi
Hinded ja arveldamine

Hinded ja arveldamine

Mahjongi kätt hinnatakse reeglitele tuginevate mustrite esiletoomiseks. Fänne / jakke / lõbusaid saateid premeeritakse mitmesuguste mustrite eest. Iga fänni minipunktid kahekordistuvad üks kord ja koondhindest saab käsitule. Mõne reeglistiku korral ei loeta seda tulemust, välja arvatud fännide arv. Pärast turniiri antakse tabelipunkte vastavalt mängija esinemisele. See, kes kogub kõige rohkem punkte, saab 4 tabelipunkti. Jooksjad üles saavad 2 punkti ja teine viimane mängija saab 1 punkti. Mängu lõpus jagatakse laual olev raha kandidaatide vahel. Kogu jackpot läheb mängijale, kes kogub kõige rohkem punkte.

Hinded ja arveldamine
Sisseost

Sisseost

Mahjong on seotud lõivu ja panustega. Panus läheb jackpotti, mille eesmärk on iga osaleja. Tasu, mis kehtib ainult turniiride korral, on maja eest. Suurim võimalik võit võrdub maksimaalse kaotusega. See on rahasumma, mille mängija hoiab oma kontole mänguga liitumisel. Harva läbivad mängijad maksimaalse kaotuse. Ühe käega mängu puhul hoitakse söödatrahv ja sisseost mängija mängija kontol kõrvale. Reserveeritud summa võib kaotada ainult siis, kui mängija loobub võidetud plaadist. Turniiril on sisseost tasu ja panuse summa.

Sisseost