April 23, 2024

Bruce Pascoe tumeda emu püsiv pärand ja isiklik teekond musta pardi taga

Liis Mägi
WriterLiis MägiWriter

Austraalia kirjanduse vallas on vähesed raamatud tekitanud selliseid vestlusi ja arutelusid nagu Bruce Pascoe Tume Emu. Pascoe murranguline uurimine prekolonialistlike aborigeenide põllumajandustavade kohta, mis on müüdud üle 360 ​​000 eksemplari alates selle avaldamisest kümmekond aastat tagasi, ei ole mitte ainult muutnud arusaamu, vaid sütitanud ka kultuurilist diskursust. See on aga Pascoe uusim töö, Must Part, mille autoriks on tema naine Lyn Harwood, mis pakub sügavalt isiklikku peegeldust selle tagajärgede kohta _Tume Emu_mõju, mis on põimunud nende eluga Yumburras, nende kinnisvaras Mallacoota äärelinnas Victoria osariigis.

Bruce Pascoe tumeda emu püsiv pärand ja isiklik teekond musta pardi taga

Peamised pakkumised:

  • Tume Emu on oluliselt mõjutanud Austraalia aborigeenide põllumajandustavade ümber peetavat dialoogi.
  • Bruce Pascoe uus mälestusteraamat, Must Part, mis on kirjutatud kahasse Lyn Harwoodiga, süveneb nende ellu pärast_Tume Emu_, keskendudes isiklikule ja keskkonna taastamisele.
  • 2019. aasta võsapõlengud, mis ohustasid Pascoe vara, tõid terava tähelepanu alla kliimamuutuste käegakatsutavad mõjud ja säästva maahalduse tähtsuse.

Pascoe oma Must Part on midagi enamat kui mälestusteraamat; see on narratiiv, mis põimib kokku isikliku kaotuse, keskkonnakatastroofi ning jätkusuutliku põllumajanduse ja maahaldustavade otsingud. Nende kinnistut laastanud 2019. aasta võsapõlengute taustal valminud mälestusteraamat annab intiimse pilgu mehe ellu, kes on sattunud riikliku debati keskpunkti. See jutustab füüsilisest ja emotsionaalsest teekonnast mitte ainult kinnisvara, vaid maa ja selle ajalooga põimunud elu ülesehitamisel.

Mida päästaksid tulekahjust?

Meeldivas jutustuses jagab Pascoe 2019. aasta võsapõlengute ahistavat kogemust, paljastades isiklikud esemed, mida ta otsustas leekide lähenedes päästa. Nende hulgas olid tema perekonna 70. sünnipäevaks valmistatud possuminahast mantel, Lyni kingitud maal ja onu Jim Bergi kaitseks kingitud kivi. Need esemed sümboliseerivad peale füüsilise väärtuse Pascoe sügavaid sidemeid oma pärandi, perekonna ja maaga. Narratiiv toob päevavalgele karmi reaalsuse, millega seisavad silmitsi tulekahjuohtlikes piirkondades elavad inimesed, rõhutades pärandi, kogukonna toetuse ja vastupidavuse tähtsust loodusõnnetuste korral.

Kõige kasulikum objekt

Pascoe jutustus oma hinnatuimast varast ulatub praktiliseni, mainides tema Case'i traktorit, mis annab tunnistust taluelu ja maahalduse igapäevasest tegelikkusest. Traktori tähtsus ületab selle kasulikkust, peegeldades Pascoe mineviku füüsilist kahju ja tema püsivat sidet maaga. See narratiivne lõim rõhutab memuaari laiemat teemat: üleskutset hinnata ümber oma suhteid keskkonnaga ja võtta kasutusele säästvamad tavad.

Isiklik ja kultuuriline peegeldus

Must Part on võimas tunnistus inimvaimu vastupidavusest ning kliimamuutuste ja maakorralduse probleemide lahendamise kiireloomulisusest. Pascoe mõtisklused avaliku kontrolli isiklikest kuludest, intiimsest võitlusest keskkonnakatastroofidega ning teest tervenemise ja säästva eluviisi poole annavad põhjaliku ülevaate väljakutsetest ja kohustustest, millega me kollektiivselt silmitsi seisame.

Oma teekonda jagades kutsub Pascoe lugejaid üles mõtlema meie keskkonnaalaste tegevuste pärandile ning põlisrahvaste põllumajandustavade mõistmise ja austamise tähtsusele. Must Part ei ole lihtsalt mälestusteraamat; see on jätkusuutlikuma ja omavahel seotud tuleviku plaan, mille juured on Austraalia rikkalikus minevikus.

Must part: aasta Yumburras Bruce Pascoe koos Lyn Harwoodiga on lootuse ja vastupidavuse majakas, mis valgustab teed edasi mineviku tarkuse kaudu. Sel ajal, kui Pascoe valmistub jagama oma teadmisi Melbourne'i ja Sydney kirjanike festivalidel, inspireerib tema töö meid jätkuvalt ja esitab meile väljakutseid nägema ette paremat ja jätkusuutlikumat maailma.

About the author
Liis Mägi
Liis Mägi
About

Liis Mägi, Eesti tõusev täht online-kasiinomängude lokaliseerimises, tabab mängu olemust, põimides sisse Eesti rikka kultuurialatoon. Tema lähenemine ühendab globaalse kõlapinna kohaliku hõnguga.

Send email
More posts by Liis Mägi
undefined is not available in your country. Please try:
Mahjongi avastamine Owensboros: uus sidemete ja traditsioonide laine
2024-05-23