EDIT Mahjong: Mahjongi komplekti uus nägu

Uudised

2021-09-29

Edit Mahjong on uuenduslik toode, mille eesmärk on lahendada kliimamuutustega seotud küsimusi mängude ja moetööstuse kaudu. Komplekt valmis EDITECTURE ja EDIT THE BRAND ühiste jõupingutustega. Uue mahjongikomplekti valmistamisel kasutas meeskond väljalõikeid ja muid biolagunevaid materjale. Pärast valmimist sisaldas komplekt 28% kangajäätmeid. Teisisõnu leidis 30 kg kangajäätmeid EDIT Mahjongi väljatöötamisel uut kasutust. Valminud kunstiteosel oli koht ühes Hongkongi kunstiinstallatsioonis pealkirjaga „Ood mahjongile”.

EDIT Mahjong: Mahjongi komplekti uus nägu

Uus kasutus moejäätmetele

Uuringute kohaselt toodab ülemaailmne moetööstus aastas üle 92 miljoni tonni jäätmeid. EDITECTURE ütleb, et ainuüksi Hongkong kogub igal aastal üle 110 000 kangajäätme. Lisaks on keskkonnale rohkem mõju, mida põhjustab suur veetarbimine ja rõivaid valmistavate tehaste CO2 -heide. Sellega seoses pakkus disainistuudio koos EDIT THE BRAND välja alternatiivse viisi kanga lõikude kasutamiseks.

Edit Mahjongi tegemine

Edit Mahjongi tegemisel kogusid disainerid kangast, mis lükati tagasi erinevatel põhjustel, nagu mustrite lõikamine ja kvaliteedistandarditele mittevastamine. Seejärel sorteeriti kangas värvi ja esteetika järgi. Lõpuks mõjutaks kangas erinevate mahjongitükkide välimust ja tunnet.

Seejärel purustas meeskond kanga, et võimaldada segamist 100% biolagunevate materjalidega. Lõpuks vormiti segu ainulaadseteks mahjongitükkideks. Kokku tõi projekt kaasa 30 kg jäätmete ümbertöötlemise, mis muidu satuksid prügilatesse.

Ood Mahjongile

Edit Mahjongi komplekt oli vaid üks osa EDITECTURE ja EDIT THE BRAND tehtud DIY projektist. Kogu projekt hõlmas muid Mahjongi kasutatud esemeid, näiteks laud ja toolid, kus mängijad mängu mängimiseks kokku saavad.

Hongkongis näidati installatsiooni “Ood Mahjongile”. Selle põhjuseks oli ka iidse mängu austamine. Ainulaadne kunstiteos tähistab Mahjongi sotsiaalset aspekti. Vana -hiina keeles kandus põlvest põlve edasi mängimise ja sõbraliku vestluse kokkusaamise kultuur.

Kunstiteos püüab tunnustada ka käsitöölisi, kes pühendasid oma elu mahjongide kultuuri elus hoidmiseks. Väljaande EDITECTURE andmetel näib tehnoloogia olevat traditsioonilised Mahjongi plaatide skulptorid pensionile lükanud. Digitaalsete võrgumängude tulekuga on kaasaegsetel kogukondadel vähe kasu füüsilistest mahjongiplaatidest.

Kohtuotsus

Edit Mahjongi komplekt teeb suurepärast tööd selle hoidmiseks Mahjong kultuur elus. Lisaks sellele ei näe jäätmete kasutamine sellise tähelepanuväärse kunstiteose tegemiseks midagi, mida iga päev ei näe. Loodetavasti inspireerib see “Ood mahjongile” teisi kunstnikke kokku tulema ja looma rohkem isetegemisprojekte, et tõsta avalikkuse teadlikkust sellistes küsimustes nagu kliimamuutus. Nagu näete projektist EDIT Mahjong, leidub ideid meie elu igas valdkonnas.

Mille poolest Hiina Mahjong erineb Jaapani Mahjongist
2021-12-15