Kas mahjongi mängimine aitab teie aju?

Uudised

2021-07-14

Ehkki suhteliselt moodne mäng - see ilmnes Hiinas 19. sajandil - on Mahjongi populaarsus levinud kogu planeedil. See on üks valitud lauamänge paljudes Aasia leibkondades ja praegu on olemas üha rohkem mängu pakkuvaid online-kasiinosid.

Kas mahjongi mängimine aitab teie aju?

Lisaks lõbusale tegevusele pakub Mahjong vaimsele tervisele märkimisväärset kasu. Nii et kas mängib Mahjong võrgus või kasutab pereliikmete või sõpradega mängimiseks füüsilist komplekti, võivad nad oodata arvukalt positiivseid mõjusid aju toimimisele.

Kognitiivsete oskuste täiustamine

Mahjongi mängides peavad osalejad säilitama oma fookuse, et blokeerida igasugune sekkumine ja võita seeläbi mäng kiiremini. Mööda minnes treenivad nad oma aju paremini keskenduma ja keskenduma ühele teemale korraga.

Mahjong aitab ka mängija mälu mitmel viisil teravana hoida. Meeldejätmine käivitatakse näiteks Mahjongi plaatide eristavate tunnustega tutvumisel. Mälu teravdamisel mängib rolli ka iga plaadi asukoha mäletamine tahvlil, et kiiremini ja tõhusamalt teha paatide paarid.

Sõltumata sellest, kui tihti mängu mängitakse, on näidatud, et Mahjongil on märkimisväärne positiivne mõju verbaalsele mälule ja numbrimälule.

Dementsuse ennetamine ja ravi

Aju töötamine vaimse treeningu kaudu, nagu ristsõnad, Sudoku ja Mahjong, võib vähendada degeneratiivsete ajukahjustuste, nagu dementsus, riski või vähemalt viivitada selle tekkimisega.

Mahjongi mängimisest võidavad ka inimesed, kellel on juba dementsus diagnoositud. Ühes 2006. aastal läbi viidud uuringus teatati, et dementsusega patsiendid, kes olid ka Mahjongi mängijad, nägid oma kognitiivse funktsiooni märkimisväärselt paranenud.

Teine uuring näitas vahepeal, et Mahjongi mängimine edestas eakate kognitiivsete võimete parandamisel isegi tai chi treeningut.

Depressiooni sümptomite vähendamine

Mängu mängimine keskmiselt kolm korda nädalas võib kerge dementsusega eakate depressioonisümptomeid vähendada. Sarnaseid tulemusi täheldati dementsuseta keskealistel inimestel, kes olid Mahjongi mänginud vähem kui kuu.

Mahjongi sotsiaalne komponent on peamine tegur mängijate depressiooni leevendamisel. Mängu mängitakse tavapäraselt nelja inimese seas, ehkki see võib muutuda sõltuvalt mängu variatsioonist ja just see ühise tegevuse jaoks kogunemine aitab vähendada eraldatuse tunnet. Seega võib Mahjong mängida suurt rolli vaimse tervise parandamisel.

Mahjongi võrgus mängimine

Kuna paljudes maailma piirkondades on sotsiaalsed distantseerumispiirangud, ei pruugi maismaal asuvasse kasiinosse minna päris Mahjongi mängima minna. Siiski on palju Interneti-põhiseid võimalusi, mis võimaldavad Mahjongi harrastajatel mängu mängida mugavalt oma kodus.

Internetis on saadaval palju mängu variatsioone. Need, kes sooviksid mängida Mahjongi mängimise õppimiseks soolot ja tutvuda Mahjongi reeglitega, saavad valida pasjansiversiooni. Mahjongi-teemalised videomängumängud on samuti ohtrad. Kuigi teenindusajad on üldse erinevat tüüpi hasartmängud, pakuvad Mahjongist inspireeritud mängud palju nalja ja võimalusi ka suurte võitude saamiseks.

Mängijad saavad ka liituda võrgus elava Mahjongi mänguga, mida juhib inimdiiler. Seda tüüpi reaalajas voogesitatavad mängud pakuvad sotsiaalset komponenti, kuna võimaldavad mängijatel suhelda diileri ja teiste Mahjongi laua mängijatega.

Mille poolest Hiina Mahjong erineb Jaapani Mahjongist
2021-12-15