Veebihasartmängude saidid seisavad silmitsi küberrünnakutega

Uudised

2021-08-04

The online kasiino ja hasartmängude stseen kasvab hüppeliselt. Ainuüksi 2020. aastal tõusis tööstuse turuväärtus üle 50 miljardi dollari. Pole üllatav, et tööstus on üks häkkerite ja petturite sihtmärke, kes soovivad ennast kergesti rikastada.

Veebihasartmängude saidid seisavad silmitsi küberrünnakutega

Kuigi küberturvalisuse tehnoloogia on arenenud, on häkkerid leidnud ka võimalusi, kuidas erinevatest turvameetmetest mööda hiilida. Tegelikult on turvarikkumised ajavahemikus 2014–2019 suurenenud 67%. Forbesi aruande kohaselt häkitakse päevas 30 000 uut veebisaiti.

Häkkerite rünnatud veebikasiinod

Küberrünnakud toimuvad müüritise ja mördi vastu online kasiinod erinevates maailma paikades. 2020. aastal sundis küberrünnak Cache Creeki kuurordi, It'se Ye-Ye kasiino ning Clearwateri kasiino ja loožeri ajutiselt oma tegevuse lõpetama. Need kolm on hõimukasiinod, mis asuvad Ameerika Ühendriikides.

2021. aasta aprillis pidi Austraalia Tasmaania osariigi neljast kasiinost kaks lunavara rünnaku tõttu sulgema Austraalia kasiinooperaator Federal Group. Häkkerid krüptisid kasiinode failid - mõjutades mänguautomaate ja broneerimissüsteeme - ning nõudsid juurdepääsu taastamiseks lunaraha.

Küberjulgeoleku lahenduste pakkuja Nexusguardi aruandes märgitakse, et enamik 2020. aasta kolmandas kvartalis aset leidnud küberrünnakutest keskendus veebikasiinodele. On väiteid, et Hiina valitsuse toetatud häkkerid sihivad Interneti-põhiseid kasiinosid osana Hiina plaanist ebaseaduslike hasartmängusaitide likvideerimiseks.

Pole tähtis, kas need veebikasiinod pakuvad mahjong ja muud Hiinast pärit mängud. Kui need on Hiina valitsuse silmis ebaseaduslikud, tuleks need sulgeda.

Viisid, kuidas küberkurjategijad online-kasiinosid ründavad

Häkkerite käsutuses on mitu erinevat tehnikat, mida nad kasutavad veebimängusaidil küberrünnaku alustamiseks. Nad sisaldavad:

  • SQL-i süstimine - see võimaldab häkkeritel identiteedi võltsimise kaudu kasutada isiklikke andmeid, näiteks paroole ja panga mandaate.
  • Hajutatud teenuse keelamine (DDoS) - see on siis, kui liiklus sihitud veebisaidile kunstlikult suureneb, mille tulemuseks on laadimisaja märkimisväärne aeglustumine.

Veebikasiinode vastu suunatud küberrünnakutel on mitte ainult majanduslik mõju. Need võivad mõjutada ka ettevõtte mainet ning vähendada klientide usaldust ja lojaalsust. Seetõttu on nende süsteemide ja klienditeabe turvaline ja turvaline hoidmine online-kasiinode prioriteet.

SSL-krüptimine hoiab veebikasiinod turvalisena

Oma olemuselt tegeleb online-kasiino finantstehingutega pidevalt. Tegelikult on nende tehingute summa päevas miljoneid või isegi miljardeid dollareid. Turvalisuse säilitamiseks ja klientide teabe kaitsmiseks kasutab Interneti-hasartmängutööstus selliseid meetmeid nagu kaheastmeline autentimine ja tulemüürid. Lisaks töötavad veebikasiinod ka mainekate makselahendustega.

Secure Sockets Layer (SSL) -protokolli kasutatakse võrgukasiinodes ka turvalisuse huvides. Põhimõtteliselt pakub SSL-süsteem turvalist ühendust kliendi, veebiserveri ja veebibrauseri vahel. See kaitseb delikaatset teavet digitaalse krüpteerimise ja muude vahendite abil, varjates tegelikult teavet, mille veebikasiinode kliendid avaldavad enne, kui nad päris raha eest mängima hakkavad.

Liikmed ja külalised saavad tavaliselt kontrollida, milliseid turvameetmeid on online-kasiino kasutanud; selle teabe leiate saidi jaotistest „Turvalisus”, „Teave meie kohta” või „KKK”. Lisaks saavad nad saidi turvaprotokollide kohta küsida ka kasiino klienditoelt.

Mille poolest Hiina Mahjong erineb Jaapani Mahjongist
2021-12-15