Uudised

December 15, 2021

Mille poolest Hiina Mahjong erineb Jaapani Mahjongist

Liis Mägi
WriterLiis MägiWriter

Mahjong on Aasia mäng, kuigi enamik inimesi arvab, et see on ainult Hiina klassika. Inimestel, kes on proovinud erinevaid mänguvariante, võib aga olla raske öelda, kumb on kumb. Siin uurime Hiina ja Jaapani Mahjongi erinevust, et aidata teil neid eristada.

Mille poolest Hiina Mahjong erineb Jaapani Mahjongist

Hiina mahjong

Mahjongi Hiina varianti nimetatakse "Zhongguo Maqiang" või lihtsalt "Maqiang". Seda tutvustati Hiinas Mingi dünastia ajal ja sellest ajast alates on seda mängitud.

Mahjongi mängimine võrgus on lihtne, kui leiate hea mainega saidi, kuid reeglitest on hea aru saada. Reeglid on lihtsad: iga mängija saab käe all klotse, millel on numbrid 1 kuni 9. Iga paan peab sisaldama vähemalt ühte numbrit, mis ühtib selle kõrval oleva paani numbriga. Kui kõik klotsid on ära kasutatud, võtavad mängijad kordamööda klotse käest, kuni nad enam mängida ei saa.

Kui klotsid jäävad alles pärast seda, kui viimasel mängijal on klotsid otsa saanud, eemaldatakse need mängulaualt ja lisatakse kuhja edaspidiseks kasutamiseks. Mäng lõpeb, kui kõik klotsid on laualt eemaldatud. Mängijad koguvad punkte selle põhjal, kui palju klotse neil pärast viimast vooru alles oli.

Jaapani mahjong

Mahjongi Jaapani versiooni nimetatakse "Rangō", mille leiutas Jaapani munk Sei Shōnagon. Jaapanis nimetatakse seda varianti tavaliselt "Shanghai Rangō".

Nagu tema Hiina kolleeg, reeglid on lihtsad: iga inimene saab samade numbritega klotse, nagu ülal näidatud. Kuid erinevalt Hiina versioonist ei nõua Jaapani versioon plaatide sobitamist. Selle asemel on eesmärk eemaldada kõik plaadid teie käest enne, kui keegi teine oma omasid eemaldab.

Kui keegi klotsi eemaldab, püüavad teised mängijad ära arvata, mis värvi see on. Kes arvab õigesti, võidab plaadi. Kui kõik on ära arvanud, kaotab see, kellel on veel plaadid alles. Selle mängu võitja määratakse nende teenitud punktide kogusumma järgi.

Jaapanis on kahte tüüpi Mahjongi mänge: "Kakushi" ja "Gokui". Kakushi tähendab, et plaadid on tühjad, samas kui Gokui tähendab, et plaadid on täis.

Kakushis alustavad mängijad klotside komplektiga, kuid nad ei tea, mis värvid nad saavad. Nad saavad valida, kas jätta juba olemasolevad plaadid alles või visata need ära. Pärast iga käiku lisavad mängijad oma kätesse uusi klotse. Kui mängija viskab klotsi ära, ei saa ta seda hiljem uuesti kasutada. Mängu lõpus võidab suurima punktisumma saanud panustaja.

Gokui mängus alustavad mängijad plaatide täiskäega ja nad ei viska midagi maha. Iga kord, kui klotsi mängitakse, valitakse värv. Kui mängija valib klotsi, mida ta algselt ei määranud, võtab ta selle klotsi tagasi. Mängu lõpus võidab mängija, kelle käes on rohkem klotse.

Kui kahtlete, milline variant on parem, peate võib-olla proovima mõlemat ja otsustama, milline variant teile kõige rohkem meeldib.

About the author
Liis Mägi
Liis Mägi
About

Liis Mägi, Eesti tõusev täht online-kasiinomängude lokaliseerimises, tabab mängu olemust, põimides sisse Eesti rikka kultuurialatoon. Tema lähenemine ühendab globaalse kõlapinna kohaliku hõnguga.

Send email
More posts by Liis Mägi
undefined is not available in your country. Please try:
Moonlight, Martinis ja Mahjong: loominguline rahakogumine Põhja-Texase nälja vastu võitlemiseks
2024-04-18